Транзит газу: в ЄК розповіли про план "Б"


Транзит газу: в ЄК розповіли про план "Б"

Якщо Росія і Україна не продовжать транзитний контракт щодо газу на наступний рік, а Північний Потік-2 не буде добудований, у Євросоюзу все ще буде вистачати запасів газу.

Про це в четвер, 19 вересня, заявив журналістам віце-президент Єврокомісії з Енергосоюзу Марош Шефчович за підсумками тристоронніх переговорів з Україною і Росією.

“Я можу запевнити європейську громадськість, що ми добре підготувалися до будь-яких можливих варіантів. Наші газові сховища заповнені на 98%. Україна має в підземних сховищах на чотири мільярди кубічних метрів більше, ніж минулого року в цей час”, – сказав Марош Шефчович.

Водночас, за його словами, це – план на “надзвичайну ситуацію”, оскільки в інтересах обох сторін – російської і української – переконатися, що поставки газу продовжаться безперервно.

Він також висловив упевненість, що транзитний договір буде підписаний, тому що обидві сторони, Україна і Росія, за його словами, демонструють готовність знайти рішення щодо транзиту газу.

Також він зазначив, що було досягнуто ключової домовленості:

“Перше і найголовніше, ми узгодили в принципі, що майбутній контракт базуватиметься на законах і правилах ЄС”, – сказав Марош Шефчович.

Також він повідомив, що наступний раунд тристоронніх переговорів на політичному рівні між Єврокомісією, Росією і Україною про довгостроковий транзит газу після 2019 року відбудеться в кінці жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua