В Мінрегіоні знайшли спосіб покращити якість дорожнього покриття (інфографіка)


В Мінрегіоні знайшли спосіб покращити якість дорожнього покриття (інфографіка)

З 1 вересня цього року набрали чинності зміни до державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування. Вони ввели нову обов’язкову вимогу – на міжнародних автомобільних дорогах І категорії використовувати спеціальні перевантажувачі при укладанні асфальтобетонного покриття.

Про це написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Завдяки обов’язковому використанню перевантажувачів, якість дорожнього покриття на дорогах може підвищитися в цілому на 30%. Також не буде вибоїн, тріщин, асфальт не буде кришитися”, – пише Парцхаладзе.

Для чого вони потрібні:

  • Такі перевантажувачі забезпечують додаткове перемішування асфальтобетонної суміші перед укладанням. Це дозволяє вирівнювати її температуру і склад, підвищувати щільність та рівність покриття, а отже, і якість.
  • Вибоїни та тріщини на дорогах здебільшого можуть з’являтися якраз через неправильне та нерівномірне укладання асфальтобетону. Тому ця технологія є дуже потрібною та актуальною.

За його словами, на трасі «Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка», яку зараз будують, вже використовується перевантажувач.

Згідно зі змінами у ДБН, при влаштуванні дорожнього покриття із асфальтобетонних сумішей на міжнародних автомобільних дорогах І категорії потрібно обов’язково застосувати перевантажувач. Доцільність застосування перевантажувача на інших автомобільних дорогах визначається техніко-економічним обґрунтуванням. Перевантажувач має забезпечувати відсутність механічного контакту асфальтоукладача з автосамоскидом та примусове перемішування суміші перед подачею в асфальтоукладач.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua