Метро стане доступнішим для маломобільних груп населення


Метро стане доступнішим для маломобільних груп населення

З 1 вересня почав діяти оновлений ДБН щодо метрополітенів, який ввів обов‘язкове впровадження безбар‘єрного простору на станціях метро та в суміщених підземних переходах при їх реконструкції або новому будівництві.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Відстань між новими станціями метро збільшили до 3 км – Парцхаладзе

“Ми прописали чіткі обов’язкові вимоги щодо створення реального безбар’єрного середовища для всіх: і для людей з порушеннями опорно-рухового апарату, і для осіб з порушеннями зору, слуху, людей похилого віку, вагітних та інших. Метрополітен стане зручним та комфортним видом транспорту для усіх, це буде дійсно безбар’єрний простір. Нові будівельні норми щодо метрополітенів, які містять ці вимоги, вже почали діяти з 1 вересня. Тож шлях до безбар’єрності – незворотній”, – зазначив він.

Парцхаладзе зазначив, що діятимуть такі вимоги:

– поверхня підлоги платформ і вестибюлів станцій повинна бути неслизькою; – на шляхах руху пасажирів у межах станції та суміщених підземних переходів необхідно передбачати системи навігації, візуальної статичної і оперативно-змінюваної інформації, тактильні елементи доступності – тактильні смуги та інформпокажчики, візуальні елементи доступності – контрастне маркування, інформтаблички і покажчики та аудіопокажчики – звукові орієнтири; - ширина дверей на входах/виходах станцій має складати не менше 0,9 м; - на нових станціях – тільки вантажопасажирські ліфти, на реконструйованих існуючих станціях дозволяється дублювати сходи спеціальними підйомниками.

Всі засоби доступності мають влаштовуватися з урахуванням вимог, які містяться у будівельних нормах “Інклюзивність будівель і споруд”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua