Придумано ефективний метод нанесення розмітки на дороги


Придумано ефективний метод нанесення розмітки на дороги

Останнім часом дорожню розмітку все частіше наносять не традиційною емаллю, а різними пластиками. Вони довговічніші, краще помітні на дорозі і простіше ремонтуються. Перший пішохідний перехід з пластика холодного нанесення в Липецьку з’явився навпроти будівлі міської адміністрації.

Існує безліч методів нанесення на асфальт пішохідної «зебри»: холодний пластик, полімерні стрічки, термопластик, кольорова плитка, асфальт з додаванням барвників і емалева фарба. У нашій країні ДСТУ передбачає три з них: термопластик і пластик холодного нанесення, а також традиційна емаль.

Дорожні відомства вибирають матеріал за двома основними критеріями: довговічність і економічність. Перевагу все частіше віддають саме пластику холодного нанесення. На відміну від термопластика, його не треба годинами прогрівати. Роботи можна проводити навіть при невеликих від’ємних температурах, а економія матеріалу досягає 20% в порівнянні з нанесенням термопластика товстим шаром.

При дотриманні технології розмітка з холодного пластику зберігається протягом 1,5 – 2 років. Щоб перехід було видно і в темний час доби, в пластик додають світловідбиваючі мікроскопічні склокульки. Хороші світловідбиваючі властивості зберігаються протягом 18 місяців. Крім того, завдяки такій “добавці” поверхня “зебри” стає шорсткою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua