Єврооблігації України подорожчали до нового історичного максимуму


Єврооблігації України подорожчали до нового історичного максимуму

ВВП-варранти (VRI) України, випущені в ході реструктуризації українського боргу в 2015 році, після формування нового уряду на чолі з Олексієм Гончаруком подорожчали на 1 процентний пункт (п. п.) – до нового історичного максимуму в 87,75% від номіналу.

Про це повідомили учасники ринку.

Читайте також: Уряд не повинен втручатися у ціноутворення на енергоносії – прем’єр

За їхніми даними, істотно зросли і котирування українських єврооблігацій, зокрема, за паперами з погашенням в 2025-2032 роках зростання склало близько 1,3 п. п., з погашенням в 2023-2024 роках – до 1 п. п.

В результаті середина і “довгий” кінець кривої прибутковості опустилися приблизно на 0,2 п. п., і тепер єврооблігації-2032 котируються з прибутковістю близько 7%, єврооблігації-2025 – нижче 6,5%, єврооблігації-2024 – близько 6%.

На короткому кінці кривої зростання котирувань було не таким значним, проте це все одно дозволило опустити їх прибутковість більше ніж на 0,1 п. п. – до 5,4-5,6% за паперами з погашенням в 2021-2022 роках.

“Враховуючи реформаторські коментарі Президента Зеленського і комфортну більшість його партії в парламенті, вони мають значний політичний капітал і простір для реалізації своєї законодавчої програми, яка, ймовірно, буде включати земельну реформу і реформу державних підприємств, а також угоду про нову програму МВФ”, – вважають аналітики Goldman Sachs.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua