В Україні - бум житлового будівництва: названо причину різкого зростання


В Україні - бум житлового будівництва: названо причину різкого зростання

За підсумками січня-червня 2019 року в Україні вже прийнято в експлуатацію 4911,2 тис. кв. м загальної площі житла. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року зростання склало 50,6%. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. При цьому в Україні трохи подорожчали квартири.

“За перші півроку 2019-го в Україні вже введено в експлуатацію майже 5 млн м² нового житла. Маємо зростання майже 51%. З чим це пов’язано? Торік Верховною Радою був підтриманий і прийнятий закон про так звану “будівельну амністію”, який дозволив багатьом українцям узаконити самовільно побудовані приватні й дачні будинки за спрощеною процедурою”, – повідомив Парцхаладзе.

За даними Держстату, за перші шість місяців 2019 року було прийнято в експлуатацію дачні та садові будинки загальною площею 369,1 тис. кв. м. Це на 89% більше, ніж за такий же період 2018 року. Також, згідно зі статистикою, в містах України було прийнято в експлуатацію 2887,1 тис кв. м житла (58,8%), у сільській місцевості – 2024,1 тис кв. м (41,2%).

42% загального обсягу житла було прийнято в експлуатацію в багатоквартирних будинках, 58% – в одноквартирних будинках. Всього введено в експлуатацію 53 258 нових квартир.

У розрізі регіонів лідерами за обсягами введеного в експлуатацію житла стали:

Київська область – 684,3 тис. кв. м;
Львівська область – 632,9 тис. кв. м;
Одеська область – 474,8 тис. кв. м;
Івано-Франківська область – 431 6 тис. кв. м;
м. Київ – 430,6 тис. кв. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua