Зниження цін на електроенергію дасть економіці України 18 мільярдів — Герус — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зниження цін на електроенергію дасть економіці України 18 мільярдів — Герус

Енергетика
1560
Внесені Кабінетом міністрів зміни до положення про покладання спеціальних зобов’язань дозволить знизити ціни на електроенергію для непобутових споживачів на 10-11% з 1 вересня.
Про це написав представник Президента в уряді Андрій Герус на своїй сторінці в Facebook.
“Уряд прийняв Постанову про покладання спеціальних обов`язків (ПСО) на ринку е/е, яка зробить можливим пониження тарифів на електроенергію для всіх непобутових споживачів. Енергоатом та Укргідроенерго будуть брати участь у спец обов’язках на 90% та 35% виробленої ними електроенергії”, – ідеться в повідомленні.
Внаслідок таких змін регулятор зможе понизити тарифи на передачу е/е (тариф Укренерго) з 32 коп за кВт-год до 11 коп за кВт-год. Навіть із таким зниженням у ДП «Гарантований покупець» буде достатньо коштів для виплати «зеленій» генераціі.
За його словами, таким чином вирішується 2 проблеми:
1. Виплати «зеленим» та ризики судових рішень, які блокують такі виплати. «Гарантований покупець» матиме достатньо коштів для таких виплат. Окрім того, зникає сенс судових позовів щодо тарифу Укренерго після того, як він буде понижений у 3 рази.
2. Відбудеться пониження тарифів для УСІХ непобутових споживачів на 21 коп/кВт-год, це зниження тарифу на 10%-11%. Непобутові споживачі – це школи, дитячі садочки, лікарні, військові частини, водоканали, кафе, перукарні, малі, середні та великі заводи. Для всіх на 21 коп. Загалом таке рішення повертає в економіку біля 18 млрд грн на рік.
“Іде робота, щоб відповідні рішення вступили у силу вже із 1 вересня. Це, можливо, не ідеальне рішення, але фактично єдине, яке могло бути прийняте та ефективно реалізоване у короткі строки. Таким чином ми отримуємо трохи часу, щоб розробити та запровадити більш ефективні механізми, які можуть бути запущені в кінці цього року”, – додав Герус.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас