Вчені з Шотландії створили «штучний язик»


Вчені з Шотландії створили «штучний язик»

Іноді розуміння, що замість 18-річного односолодового віскі вам підсунули молодий напій, приходить в момент, коли склянка вже наполовину порожня. Але тепер вчені розробили спеціальний «штучний язик», яка може залишити таке шахрайство в минулому.

Як пише The Guardian, команда з Шотландії стверджує, що їхній пристрій здатний розрізнити безліч видів солоду.

А це, за словами розробників, може допомогти миттю розібратися з підробками. «Можна натренувати конкретний «язик», яке на смак конкретне віскі. Таким чином, коли з’являється фальшивка, він може вказати на це. А при перевірці справжнього напою він підтвердить його справжність», – сказав один з авторів винаходу з Університету Глазго Аласдар Кларк.

Він додав, що технологію можна вбудувати в портативний пристрій і застосовувати в дуже широкому спектрі випадків. Наприклад, щоб виявляти отрути або відстежувати екологічний стан водойм. «Спочатку ми думали більше про застосування на виробничих лініях, наприклад, для контролю якості. Якщо ви компанія з виробництва яблучного соку, це допоможе вам переконатися, що у вівторок ви робили такий самий сік, як тиждень тому», – пояснив Кларк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua