Китай різко скоротив імпорт золота через долар


Китай різко скоротив імпорт золота через долар

За останні три місяці Китай суттєво скоротив імпорт золота. Експерти пов’язують це з тим, що Пекін хоче таким чином утримати відтік долара з країни і зміцнити національну валюту на тлі ескалації торгової війни з США. Імпортований метал оплачується саме в американських доларах, а юань останнім часом послабшав, повідомляє Reuters.

У порівнянні з попереднім роком обсяг скорочень склав близько 300-500 тонн, що еквівалентно $15-25 млрд при поточних цінах.

Слід зазначити, що КНР є найбільшим імпортером цього дорогоцінного металу в світі. У 2018-му в країну надійшло до 1500 тонн золота, що склало третину загальносвітової пропозиції. Такі обсяги споживання металу обумовлені високим попитом серед китайців на прикраси, інвестиційні злитки і монети. Основними експортерами золота в Піднебесну є Швейцарія, Австралія і ПАР.

Закуповують золото китайські банки з урахуванням щомісячних квот на імпорт, який встановлює центробанк – Народний банк Китаю. Агентство повідомляє, що з травня 2019 року квоти були істотно скорочені або не виділялися зовсім.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua