Міжбанк: на курс вплинуть іноземці


Міжбанк: на курс вплинуть іноземці

Четвер на міжбанку знову пройде не зовсім так, як хотілося б покупцям валюти. І виною цьому будуть іноземці. Якщо раніше вони купували ОВДП дуже активно і фактично по всьому пропонованому обсягу паперів (особливо довгограючих – від 1 року і більше), то зараз попит на первинному ринку дещо знизився.

Мінфін поступово знижує прибутковість за новими випусками, і хоча ця прибутковість все одно залишається надвисокою – іноземці намагаються торгуватися і “боротися” проти зниження прибутковості, закуповуючи ОВДП на вторинному ринку (де є ще більш привабливі пропозиції). В кінцевому підсумку це знижує обсяг пропонованої валюти на торгах і дає можливість експортерам встановлювати більш високі курси продажу своєї валюти.

Підіграють їм у цьому і спекулянти. Спроби та дії продавців збільшити курс триватимуть і сьогодні.

Як і вчора – розклад на торгах і курсовий тренд в четвер будуть робити господарські завдання і угоди найбільших клієнтів.

На користь нацвалюти грають: 1) необхідність накопичення гривні під майбутні бюджетні платежі у клієнтів; 2) певне зниження коррахунків банку (з 57,7 млрд гривень до 55,8 млрд на ранок 15 серпня); 3) сьогоднішні авансові розрахунки з персоналом також змусять клієнтів активніше продавати валюту для фінансування цих витрат.

Курсові та господарські завдання найбільших гравців міжбанку продовжать бути головним мотиватором курсових коливань протягом дня.

Нацбанк у разі ситуативного надлишку пропозиції долара знову вийде на торги з викупом долара через Matching, що підтримає котирування долара. Але вчорашнє зростання курсу на торгах дуже “налякало” імпортерів, і вони самі будуть більш поступливими щодо курсу, чим не забудуть скористатися як продавці-експортери, так і спекулянти. Гра “на підвищення” на міжбанку продовжиться.

Готівковий ринок продовжить працювати «з обороту» з оглядом на поведінку міжбанку, але надто задирати котирування не буде. Цей ринок прив’язаний до реального попиту і пропозиції з боку громадян, а у них особливих запасів вільної гривні немає і дуже розхитати курс фінансистам поки що не вдається. Але і в збиток собі власники обмінників не працюватимуть.

Ми на сьогодні прогнозуємо обсяги торгів в межах до 310-330 млн доларів при здійсненні до 400-430 угод і коридор по долару 25,25-25,50 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 25,24 / 25,26
євро – 28,18 / 28,20
російський рубль – 0,3838 / 0,3843

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua