Міжбанк: імпортери працювали "без зайвого шуму"


Міжбанк: імпортери працювали "без зайвого шуму"

Четвер на валютному ринку пройшов активно. А курс просів навіть нижче очікуваного нами коридору в 25,30-25,50 гривень. У першу годину сесії частина клієнтів-експортерів притримала свою валюту, що підтягнуло курс з ранкових 25,30/25,34 гривень до 25,37/25,40. Найцікавішим було те, що спекулянти практично не брали участі в спробах розігріву курсу окремими продавцями, а працювали тільки “в дві сторони”. Але закріпити свій успіх продавці не змогли – надто вже незговірливими виявилися покупці. Вони активно торгувалися і не поспішали скуповувати валюту на умовах продавців. Після 11-ї години котирування почали поступово відкочуватися і на їх зниження на торги вийшов НБУ. Він купував долар по 25,31 гривні, чим зупинив просідання курсу. О 12:00 його котирування завмерли на позначці 25,29/25,315 гривень, але як тільки регулятор пішов з ринку – курс знову пішов вниз. На обід дилери пішли при рівні 25,22/25,25 гривень, а НБУ встиг вдруге скупитися доларом, але вже по 25,22. Саме друга закупівля долара Нацбанком остаточно відкоригувала курс і вирівняла попит і пропозицію на торгах.

Майже до 15:00 курс протримався на позначці 25,22/25,25 гривень, а до завершення сесії трохи піднявся до 25,23/25,27.

Цікаво те, що як ми і писали в ранковому прогнозі – під розмови про те, що долар “нікому не потрібний” і “ми не готові його дорого купувати” – частина великих імпортерів без зайвого шуму поступово закуповували валюту в моменти його просідання на міжбанку.

Нацбанк явно стримує зайве просідання котирувань, намагаючись розв’язати відразу три суперечливі завдання:

1) поповнювати резерви (бажано подешевше);

2) не сильно дратувати основних постачальників валюти в країну (експортерів) падінням курсу. Правда, це вдається регулятору все гірше і його відкрито критикують за занадто сильне зміцнення гривні як найбільші експортери (вони істотно втрачають від падіння курсу в гривневому еквіваленті), так і Міністерство фінансів (падають надходження до бюджету з податків і митних зборів, прив’язаних до курсу);

3) згладити ситуативні курсові коливання в ті моменти, коли ринок або “завалений” валютою нерезидентів під аукціони ОВДП, або навпаки – відчуває брак пропозиції в періоди, коли великі імпортери закривають свої контракти.

Головні події 8 серпня на міжбанку:
1) Зниження котирувань долара з ранкових 25,30/25,34 гривень до 25,23/25,27 до моменту завершення сесії;

2) НБУ не виходив на торги в публічному форматі, хоча і був помічений як мінімум двічі в звичайному для себе «тихому» форматі роботи через Matching. Купував долар по 25,31 і по 25,22.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 25,23 / 25,26
євро – 28,23 / 28,26
російський рубль – 0,385 / 0,386

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua