В НБУ дали рецепт зростання економіки України до рівня країн ЄС


В НБУ дали рецепт зростання економіки України до рівня країн ЄС

Економіка України сьогодні має можливість зростати такими самими темпами, як у сусідніх країнах Євросоюзу – Польщі та Румунії.

Про це розповів економіст, член ради Національного банку України Василь Фурман.

Читайте також: Президент: Економіка України зростатиме на 5-7% за рік

“Ми сьогодні маємо темпи зростання нашої економіки 3%. Багато це чи мало? Напевно, мало. Поляки минулого року показали 5%, румуни 7%. Нам, щоб наздогнати Польщу, треба 50 років. І це за умови, що поляки не будуть розвиватися. Якщо вони розвиваються великими темпами, то ми їх напевно вже ніколи не наздоженемо. Але це за умови, що у нас будуть темпи зростання не менше 3%”, – зазначив Фурман.

“Якщо подивитися в корінь проблеми, зростання нашої економіки обмежується нереформованістю. Неефективна судова система, неефективна фіскальна система, митна служба, правоохоронна система, корупція в усіх державних органах. Вони сьогодні стримують наше економічне зростання”, – пояснив член ради НБУ.

За його словами, Україна потенційно може розвиватися темпами 5-7%.

“В останньому меморандумі МВФ є транш 4 млрд доларів. Ми щороку втрачаємо на митниці 4 млрд доларів. Якщо ми зробимо Державну фіскальну службу прозорою, як у Європі, 4 млрд доларів підуть до бюджету”, – сказав економіст.

Фурман також зазначив, що відкриття ринку землі може додати до ВВП України 2%.

“Нам треба зайнятися серйозно розвитком малого і середнього бізнесу. У нашому ВВП 3% зростання забезпечені за рахунок монополій”, – наголосив він.

“Українці, які виїхали до Польщі, це близько 1 млн, додають до зростання ВВП Польщі 1%. Треба боротися за українців, за робочі місця, щоб вони сюди повернулися”, – заявив член ради НБУ.

Крім того, Фурман нагадав, що сьогодні, за різними оцінками експертів, від 30 до 50% української економіки в тіні: “28 років незалежності у нас половина економіки в тіні – це десятки мільярдів доларів”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua