Міжбанк: що буде "підігрівати" ринок у літній четвер


Міжбанк: що буде "підігрівати" ринок у літній четвер

У четвер на котирування валютного ринку будуть впливати кілька чинників:

1) Завершення періоду купівлі валюти «дочками» іноземних компаній під виведення дивідендів. Всі основні обсяги серпня за такими операціями “дочок” нерезидентів вже закриті, і залишилися тільки невеликі суми. Але традиційно в цей період спекулянти спробують трохи “підігріти” котирування під такі операції;

2) Зростання попиту на валюту з боку великих імпортерів і необхідність фінансування клієнтами своєї поточної діяльності.

Імпортери продовжують оперативно закривати свої поточні зовнішньоекономічні зобов’язання на побоюваннях можливого зростання котирувань і вважають за краще “не грати у валютну рулетку”. З активною скупкою валюти в останні дні на торгах помічені як основні торговці енергоносіями, так і представники великих рітейлерів. А ось у експортерів продавати валюту “задешево” (в період її розпродажів нерезидентами під ауціони ОВДП) особливого бажання немає. Після скасування Нацбанком норми обов’язкового продажу валютної виручки – кожен з великих експортерів сам собі режисер у цьому питанні. Тому вони намагаються продаватися тільки в тих обсягах, які необхідні компаніям для ведення їхньої поточної виробничої діяльності. В кінцевому підсумку – такий настрій покупців і продавців грає проти гривні;

Найкращі картки для валютообміну

3) Дії Нацбанку і поведінка спекулянтів.

НБУ продовжить практику викупу в резерви надлишку пропозиції долара на міжбанку, що буде утримувати долар від значного просідання.

А спекулянти сьогодні попрацюють в форматі «в дві сторони» без особливих спроб покачати курс протягом сесії. Причина такого “мирного” настрою у спекулянтів проста – немає особливих обсягів гривневих ресурсів для розхитування ринку (коррахунки банків тримаються другий день на позначці близько 40,8 млрд гривень), а потенційні покупці валюти (незважаючи на необхідність закриття своїх валютних контрактів) все ж таки не готові серйозно переплачувати. Так що особливих ситуативних перекосів сьогодні спекулянти не чекають і тому готові у четвер задовольнятися тільки роллю статистів на міжбанку.

У пошуку компромісного курсу і пройдуть сьогодні торги, а готівковий ринок буде виставляти свої цінники, виходячи з поведінки міжбанку. З урахуванням усього вищесказаного – ми на четвер прогнозуємо обсяги торгів у межах 320-350 млн доларів при здійсненні до 440-480 угод і коридор по долару 25,30-25,50 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 2529 / 25,33
євро – 28,40 / 28,45
російський рубль – 0,385 / 0,386

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua