Міжбанк: динамічний вівторок


Міжбанк: динамічний вівторок

Вівторок пройшов на валютному ринку досить динамічно. Як ми і припускали в своєму ранковому прогнозі – на поведінку учасників торгів основний вплив чинили такі фактори:

1) Аукціон з розміщення ОВДП. Як ми і припускали – чиновники змогли розмістити практично весь обсяг пропонованих облігацій і отримають в бюджет близько 2,67 млрд гривень. Нерезиденти сьогодні були помітні з продажами валюти під завтрашні розрахунки за цими паперами. Саме завдяки нерезидентським вливанням валюти – в середині дня гривня потіснила долар;

2) Купівля валюти “дочками” іноземних компаній під репатріацію дивідендів. Ці покупці сьогодні “світилися” на міжбанку, але їхні купівлі швидко “потонули” в загальному обсязі попиту і лише частково підтримали валютні котирування протягом дня;

3) Активність великих імпортерів в оплаті їхніх зовнішньоекономічних контрактів при стриманому продажу валюти експортерами. Саме купівлі великих компаній-імпортерів сьогодні зіграли основну роль у підтримці долара на міжбанку. Як тільки нерезиденти продали основні суми валюти та пішли з ринку – експортери стали диктувати тренд по курсу. Позаяк вони не особливо поспішали розлучатися з валютою і робили це тільки в обсягах, необхідних для фінансування поточної діяльності – продавцям довелося шукати компроміс по курсу. Він і був знайдений в межах котирувань 25,56/25,59 гривень за долар до моменту завершення активної фази торгів.

Спекулянти працювали сьогодні в основному в форматі “в дві сторони” і особливої ​​активності в розгойдуванні ринку не проявляли, хоча і зробили кілька спроб повернути котирування до ранкових значень близько 25,60-25,70 гривень за долар. Але як тільки вони бачили, що ринок не готовий до такого коридору – тут же переставали грати “на підвищення”.

Перебіг торгів:

Почавши з ранкових 25,67/25,71 гривень за долар – уже в першу годину сесії курс відкотився до позначки 25,61/25,65 гривень, а на 12:00 просів до 25,52/25,55. Позначалися продажі нерезидентської валюти під аукціон з розміщення ОВДП. Але як тільки іноземці перестали продавати долар під завтрашній розрахунок за облігації і на ринку залишилися продавці-експортери – ситуація дещо змінилася. Продавці швидко “вперлися” щодо ціни пропозиції і покупцям нічого не залишалося як тільки погодитися з котируваннями продавців. У підсумку – обід ринок зустрів рівнем 25,56/25,59 і лише до кінця сесії на одиничних угодах долар просів до 25,52/25,55.

Головні події 6 серпня на міжбанку:

1) Зниження котирувань долара з ранкових 25,67/25,71 гривень до 25,52/25,55 до моменту завершення сесії;

2) НБУ не виходив на торги в публічному форматі, хоча і був помічений в звичайному для себе «тихому» форматі роботи через Matching;

3) Довідковий курс НБУ на 12.00 зареєстрований на позначці 25,6266 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 7 серпня встановлений на рівні 25,5903.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 25,56 / 25,59
євро – 28,58 / 28,61
російський рубль – 0,3925 / 0,3931

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар на цей час мала такі значення котирувань 1,1185 / 1,1186

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua