В Україні треба ввести мораторій на нову забудову - Парцхаладзе


В Україні треба ввести мораторій на нову забудову - Парцхаладзе

На сьогодні жодне з міст-мільйонників в Україні не внесло зміни до генеральних планів населених пунктів згідно з новими ДБН «Планування і забудова територій». І якщо до кінця 2020 року чинні геплани не будуть оновлені відповідно до цих норм, в Україні потрібно ввести мораторій на нову забудову.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе в інтерв’ю Українському радіо.

Читайте також: В уряді пропонують законодавчо регулювати ринок оренди житла

«Поки що це ніхто не зробив. І це також дискусія. Ми хочемо розробити мораторій: якщо міста не ввели ці зміни, вони не мають права будувати. Якщо немає змін до генплану, то, наприклад, Київ всі зміни може робити через Кабінет Міністрів України. Якщо ми беремо місто у регіонах, якщо у нього немає сучасного генерального плану відповідно до наших будівельних норм, тоді це місто повинно вийти на обласний рівень. Так ми хочемо стимулювати», – сказав Лев Парцхаладзе.

За його словами, саме місцева влада має контролювати та регулювати законність забудови наших міст. «У кожному місті є три центри впливу: бізнес, громадськість та влада. У нас є перекіс: або бізнес впливає, або громада. Треба, щоб саме місцева влада управляла цими проблемами, адже це розвиток того чи іншого населеного пункту. Якщо ми ввели таке поняття, як «блакитна лінія», треба це швидко зробити і закрити питання з поверховістю, і тоді не буде проблем з хмарочосами», – пояснив заступник Міністра.

Відтак, згідно з новими державними будівельними нормами, в Україні з’явилися нові поняття, як «блакитні лінії» забудови, які регулюють висотність в містах і їх загальний силует, а також «зелені лінії», які забороняють забудову у зелених та інших цінних ландшафтних зонах. Тепер відповідно до цього в чинних генеральних планах міст мають з’явитися нові розділи, присвячені цим лініям обмеження. І місцева влада має чітко контролювати їх виконання при видачі нових містобудівних умов і обмежень.

Також новими нормами вперше введено граничні показники щільності населення мікрорайону. Це 150-450 осіб на гектар, які допускається перевищувати лише в крупних та найкрупніших українських містах максимально на 20%, тобто, до 540 осіб на гектар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua