Міжбанк: "дочки" допомогли долару в понеділок


Міжбанк: "дочки" допомогли долару в понеділок

У понеділок курс долара знову продовжив своє зростання як на міжбанку, так і на готівковому ринку.

Ситуація майже повністю повторює розклад сил і мотивацій учасників ринку п’ятниці, але з урахуванням специфіки швидкого закінчення першої декади місяця.

В першу чергу – за рахунок виходу на торги кількох великих покупців – “дочок” іноземних компаній з репатріацією дивідендів. Вони будуть швидше за все виходити на ринок і у вівторок-середу (коли відбудеться аукціон з розміщення ОВДП і пропозиція валюти стане більшою). Але швидке зростання котирувань останніх днів так налякало цих покупців, що значну частину валюти вони все ж купували вже сьогодні з логікою – “хіба мало що з курсом буде завтра”.

За рахунок купівлі валюти під репатріацію дивідендів і купівель кількох великих імпортерів (в основному – постачальників енергоносіїв) долар на міжбанку зріс до 25,63/25,67 гривень, а готівковий при продажу подорожчали до 25,80 і вище. Причому в середині дня безготівковий курс досягав рівнів і в 25,71/25,76 гривень за долар і лише до кінця сесії одиничні продажі (за спостереженнями “Мінфіну” – в основному нерезидентські) знизили котирування до 25,63/25,67.

Нерезиденти прекрасно розуміють, що скорочення Мінфіном пропонованих обсягів ОВДП на аукціоні у вівторок – це спроба емітента знизити їх прибутковість на тлі зростання конкуренції серед покупців. Тому поки не поспішають скидати основні суми валюти для отримання гривні під завтрашній аукціон і сподіваються за рахунок зростання котирувань своїх продажів частково компенсувати для себе можливе зниження прибутковості по ОВДП на завтрашньому аукціоні. Тим більше, що коливання курсу з тенденцією до швидкого зростання в останні дні мотивують експортерів до притримування валюти, що також скорочує пропозицію і підкидає курс.

В кінцевому підсумку, зараз за рахунок зниження припливу валюти від нерезидентів при скороченні пропозиції від експортерів і спекулятивному розігріві котирувань готівкового ринку – попит на валюту став перевищувати пропозицію і почалася загальна гра «на підвищення». Спекулянти в цій ситуації працюють як “в дві сторони”, так і активно беруть участь в процесі розгойдування котирувань, що також зараз цікаво потенційним іноземним покупцям ОВДП.

Почавши з п’ятничних вечірніх котирувань закриття 25,51/25,56 гривень за долар – курс вже в першу годину сесії швидко пішов до позначки 25,71/25,76. В основному за рахунок покупок “дочок” нерезидентів під виведення дивідендів. Ближче до 12:00 на торги вийшли і основні продавці (мабуть вирішивши, що вище котирування сьогодні не підуть). Це забезпечило невелику корекцію долара до рівня 25,725/25,75 гривень на 12:00 і до 25,71/25,735 до обіду. Після закінчення активної фази сесії котирування до 15-ї години знизилися до 25,69/25,72 гривень і до 25,63/25,67 до моменту завершення сесії.

Винуватцями зниження курсу в період після закінчення основних торгів були нерезиденти і спекулянти. Перші почали готуватися до завтрашнього аукціону і вирішили продати невеликі обсяги валюти, а другі – просто зіграли на короткострокове зниження котирувань, зіткнувшись з падінням попиту перед завершенням сесії.
Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 25,20-25,60 і продаж 25,70-25,90 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 25,68 / 25,71
євро – 28,31 / 28,32
російський рубль – 0,3952 / 0,3958

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua