Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

Минулого тижня долар розвернувся, перейшовши від падіння до зростання. Долар подорожчав до гривні на всіх сегментах валютного ринку на 0,4-2,0%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 25,44 грн до 25,54 грн (+0,4%).

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час зросли з 25,22/25,24 до 25,73/25,75 (+2,0%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 25,16/25,46 до 25,50/25,83 (+1,3%/+1,4%).

При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею розширився з 1,2% до 1,3% за рахунок більш швидкого зростання курсу продажу долара в порівнянні з купівлею.

За прогнозами Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, цього тижня варто очікувати зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,2 грн, а готівковий долар в банках близько 25,8/26,2 грн.

Тим часом, в колах економічного керівництва країни триває дискусія про можливість і необхідність втручання в курсоутворення. У п’ятницю до неї підключився директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко. Він справедливо нагадав, що в Україні – плаваючий, а не фіксований курс гривні. За його словами, «у нас немає такої тактики, щоб захищати якусь цифру, припустімо, не дати гривні зміцнитися більше ніж 25 грн за $1 або не дати гривні ослабнути більше ніж 30 грн за $1. В цьому і є суть плаваючого курсу, він змінюється під впливом попиту та пропозиції».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua