Коболєв не виключає, що Україна купуватиме російський газ за "адекватною ціною"


Коболєв не виключає, що Україна купуватиме російський газ за "адекватною ціною"

За словами голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, Україна може купувати російський газ, але за умови адекватної ціни.

Про це він сказав у інтерв’ю німецькому діловому виданню Handelsblatt.

“Ми завжди імпортуємо звідти, де отримуємо конкурентоспроможні ціни. Якщо “Газпром” може запропонувати нам щось, то ми би з радістю імпортували. Ми чекаємо, поки “Газпром” знову стане нормальною комерційною організацією. На жаль, цього не передбачити”, – сказав він.

Можливість придбати газ на Заході принесла України величезні заощадження, про що повідомив Коболєв. Це заощадило “мільярди доларів за останні роки”. Що ж до “Газпрому”, то він через свою “неадекватну та політично мотивовану стратегію ціноутворення” програв український ринок європейській конкуренції.

Важливою частиною нашої стратегії, заявив він, є збільшення власного видобутку газу. Але це відбуватиметься за умови, якщо собівартість залишатиметься нижчою від ціни на імпортний газ.

Також Коболєв припускає, що можливо повністю відмовитися від імпорту, перш за все через те, що українці значно скоротять споживання.

Коболєв розповів, що зараз роздрібні ціни в Україні коливаються разом зі спотовими цінами в ЄС. До травня 2019 року ціна для домашніх господарств була обмежена до 70% ринкової ціни. Зараз ринкова ціна впала значно нижче цієї верхньої межі. З урахуванням усіх податків та транспортних витрат українське домогосподарство платить від 260 до 280 дол. за тисячу кубометрів газу.

“Це значно нижче, ніж для німецьких замовників”, – зауважив очільник “Нафтогазу”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua