Зростання ВВП України сповільниться до 2,8% в 2019 році - IIF


Зростання ВВП України сповільниться до 2,8% в 2019 році - IIF

Інститут міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF) прогнозує сповільнення зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України з 3,3% в 2018 році до 2,8% в 2019 році з його подальшим незначним прискоренням до 2,9% в 2020 році.

Згідно зі звітом IIF в понеділок, середня інфляція в країні знизиться з 10,9% торік до 8,5% цьогоріч і 6,8% – наступного року.

Після сповільнення зростання економіки до 2,5% в першому кварталі 2019 року, спричиненого, в тому числі, спадом у промисловості, вона почала відновлюватися завдяки збільшенню внутрішнього споживчого попиту, пов’язаного зі зростанням зарплат на ринку праці, який звужується, і збільшеними соціальними виплатами.

Аналітики IIF вважають, що подальше збільшення доходів населення сприятиме зростанню внутрішнього споживання на рівні близько 7% в 2019-2020 рр.

Вони також прогнозують скорочення дефіциту поточного рахунку України з 3,3% ВВП в 2018 році до 3,1% ВВП в 2019-му і 3% ВВП в 2020 році. На їхню думку, поліпшення зовнішнього балансу країни пов’язане, зокрема, з переорієнтацією України на ринок Європи: в порівнянні з базисним 2014 роком експорт товарів до країн ЄС збільшився майже на 25%, в той час як в Росії він впав приблизно втричі.

Незважаючи на поліпшення поточного рахунку, стабільні прямі іноземні інвестиції і деяке збільшення портфельних інвестицій цих коштів буде недостатнім для забезпечення виплати країни МВФ, за євробондами і іншого зовнішнього боргу, зазначають аналітики IIF.

За їхніми оцінками, за умови випуску єврооблігацій на $1,5 млрд на рік дефіцит фінансування становить близько $2 млрд. Таке додаткове фінансування може забезпечити нова програма МВФ, очікувана за підсумками переговорів з Фондом в наступному після парламентських виборів місяці.

Аналітики IIF також вважають, що в разі відкриття нової програми з Фондом і успішного проведення реформ в країні протягом 2019-2022 рр. державний борг буде стабілізовано до рівня 55% ВВП. Вони нагадують, що завдяки стабільному обмінному курсу і профіциту держбюджету співвідношення боргу до ВВП в останні роки знизилося більш ніж на 20 п.п. – до рівня нижче 60% ВВП.

Водночас проблемою держборгу України залишається висока частка його валютної складової, тому в разі девальвації гривні в масштабах 2014-2017 рр. борг України перевищить 100% ВВП, вказують експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua