"Зелений" тариф обійдеться українцям у 1,3 млрд євро на рік


"Зелений" тариф обійдеться українцям у 1,3 млрд євро на рік

Міністерство енергетики та вугільної промисловості заявляє, що виплати виробникам електричної енергії за “зеленим тарифом” протягом наступних 10 років становитимуть понад 1,3 млрд євро на рік.

Про це йдеться в презентації Міненерго.

Читайте також: ВРУ повернула зелений тариф домашнім СЕС

“Щорічні виплати з електроенергії, виробленої ВДЕ, за “зеленим тарифом” становитимуть близько 1,3 млрд євро протягом наступних 10 років. А з введеними в 2021 році – близько 1,8 млрд євро, що відповідає виплатам національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” за 55% електроенергії в цінах 2018 року”, – говориться в ній.

Також в презентації наголошується, що загальна вартість електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) за “зеленим тарифом” в 2018 році склала 560 млн євро (з ПДВ), що становить 7,9% від загальної вартості електроенергії при частці відпуску 1,9%.

При цьому Міненерго очікує введення 2,7 ГВт потужностей ВДЕ в 2019 році, і сумарне виробництво електроенергії введеними до 2020 року об’єктами ВДЕ складе 7,5 млрд кВт-год.

Також в Міненерго відзначають, що додаткові витрати на врегулювання небалансів об’єктів ВДЕ з поточною похибкою в 35%, за даними національної енергетичної компанії “Укренерго”, можуть скласти 300-900 млн євро, залежно від ціни на балансуючому ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua