Україна в червні збільшила експорт молочної продукції


Україна в червні збільшила експорт молочної продукції

Експорт молочних продуктів з України в червні збільшився на 4,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 25,7 мільйона доларів.

Про це повідомила прес-служба Асоціації виробників молока (АВМ).

Читайте також: Україна вже експортувала 1,7 мільйона тонн зерна нового врожаю

“Зростання забезпечила група товарів сухого і згущеного молока. Їх експорт зріс ще в травні і зараз продовжує лідирувати у зовнішній торгівлі молокопродуктами. Так, в червні на зовнішніх ринках їх було продано 6 тисяч тонн, що на 36,6% більше, ніж в минулому році – 4,4 тисячі тонн”, – цитує прес-служба слова аналітика асоціації Володимира Андрійца. За даними асоціації, в звітному періоді зростання поставок відзначалося і в групі молока і вершків незгущених, експорт яких збільшився на 4,6% в порівнянні з червнем минулого року і склав 1,7 тисячі тонн. Водночас, відзначили в прес-службі, обсяги експортних поставок за іншими групами молочних продуктів істотно знизилися. “Особливо гостро відреагували експортоорієнтовані групи, зокрема масло, торгівля яким скоротилася до 1,5 тисячі тонн, що на 61,3% менше, ніж в червні 2018 року, і на 148%, ніж у 2017 році. На глобальний ринок масла зараз істотно впливає європейське пропозиція і ціна. Так, за період з січня по травень 2019 року європейськими виробниками було вироблено 973,9 тисячі тонн, що на 1,5% перевищило виробництво в минулому році”, – відзначили в прес-службі. При цьому, за даними асоціації, середня ціна по Європі на масло склала близько 4,2 тисячі євро за тонну, що на третину нижче, ніж в минулому році. У прес-службі додали, що також скоротився експорт сиру – на 40,4% в порівнянні з червнем минулого року, до 372 тонн. Крім того, експорт сироватки скоротився на 41,6% і склав 1,8 тисячі тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua