Штучний інтелект навчився збирати кубик Рубіка за 1,2 секунди


Штучний інтелект навчився збирати кубик Рубіка за 1,2 секунди

Рекорд зі складання кубика Рубіка серед людей становить 3,47 секунди (зазвичай людям, здатним на дуже швидке збирання, потрібно близько 50 ходів). Рекорд же серед роботів становить 0,38 секунди; нова система – DeepCubeA – збирає головоломку повільніше, проте вона, як зазначається, використовує нейромережу і техніки машинного навчання і не була спеціально розроблена для цього завдання.

Вчені спочатку показали DeepCubeA змодельовану версію зібраного кубика Рубіка – потім розібрали її. Система, як вказується, самостійно вчилася протягом двох днів, вдосконалюючись на все більш складних комбінаціях. ШІ протестували на величезній безлічі комбінацій: як свідчать дослідники, він щоразу розв’язував головоломку, причому приблизно в 60 відсотках випадків витрачав на це мінімальну кількість ходів.

Таким чином, система навчилася збирати кубик Рубіка в середньому за 1,2 секунди, виконуючи близько 20 ходів. DeepCubeA, як зазначається, може розв’язувати й інші головоломки, зокрема грати у відеоігри Lights Out і Sokoban. Дослідники припускають, що DeepCubeA в перспективі може бути застосуваний в розв’язуванні наукових завдань, наприклад, у вищій математиці або ядерній фізиці, а також в інших сферах, де необхідна робота з великими обсягами даних. Робота, присвячена DeepCubeA, була опублікована в журналі Nature Machine Intelligence; коротко про систему повідомляється в прес-релізі на сайті Каліфорнійського університету в Ірвайні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua