Пройшли перші тести космічного інтернету OneWeb


Пройшли перші тести космічного інтернету OneWeb

Британська компанія OneWeb опублікувала результати першого тестування космічного інтернету. З’єднання було встановлено за допомогою раніше виведених на низьку орбіту супутників, угруповання яких в перспективі забезпечить широкосмуговий доступ в інтернет в будь-якій точці планети. Результат виявився вражаючим навіть за мірками деяких наземних операторів.

В ході тестування була зафіксована швидкість передачі даних до 400 Мбіт/с, показник затримки сигналу склав не більше 40 мілісекунд. Поки що компанія вивела на орбіту тільки шість супутників OneWeb F6, в подальшому планується збільшення їх угруповання до декількох сотень. Тести проводилися у співпраці з компанією Intellian, розробником і виробником терміналів для користувачів OneWeb, і компанією SatixFy, яка розробила тестовий модем для встановлення з’єднання.

За словами голови OneWeb Адріана Штекеля, комерційний доступ до космічного інтернету компанія почне надавати в найближчі 24 місяці. З 4 кварталу 2019 року заплановано щомісячне виведення на орбіту 30 супутників одноразово, до 2021 року планується створити структуру з 650 супутників, що забезпечують глобальний доступ до мережі. При виникненні підвищеного попиту їх кількість може бути збільшена до 1980. Кожен з сателітів здатний забезпечити зв’язок із Землею в Ka-діапазоні (на радіочастотах 20-30 ГГц) і Ku-діапазоні (11-14 ГГц).

За заявою OneWeb, користувачі в перспективі можуть розраховувати на стабільне з’єднання зі швидкістю понад 100 Мбіт/с (пікова – до 500 Мбіт/с), з часом затримки 25-35 мілісекунд. Наявні геостаціонарні системи супутникового зв’язку забезпечують час затримки в середньому понад 300 мілісекунд. Конкурентом британському провайдеру стане компанія SpaceX, яка вже вивела на орбіту 60 супутників, але ще не публікувала результати їх випробувань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua