Санкції не завадили: Німеччина наростила експорт в Росію


Санкції не завадили: Німеччина наростила експорт в Росію

Незважаючи на чинні санкції ЄС стосовно Росії, показники експорту з Німеччини в РФ зросли. За даними агентства dpa, в 2018 році німецькі компанії продали в Росію товарів на загальну суму 25,9 млрд євро – на 130 млн євро більше, ніж роком раніше. Як зазначає Deutsche Welle, дані отримані з відповіді уряду ФРН на запит депутата бундестагу Дітмара Барча.

Так, в 2012 році, за даними уряду ФРН, сукупний показник німецького експорту в Росію становив 38,1 млрд євро, в 2013 році – 35,8 млрд євро. Після введення європейських санкцій в липні 2014 року цей показник поступово знижувався і склав 21,6 млрд євро в 2016 році. У 2017 році німецький експорт в РФ знову почав зростати.

Показники експорту “значною мірою відображають розвиток кон’юнктури в Російській Федерації”, вказується в документі.

Нагадаємо, в червні Євросоюз в черговий раз – до 31 січня 2020 року – продовжив економічні санкції щодо “специфічних секторів російської економіки”. Економічні санкції проти Росії були введені в липні і посилені в вересні 2014 року. Рішення щодо цих санкцій приймається кожні півроку.

Всього ЄС застосував чотири види санкцій щодо Росії, починаючи з 2014 року. Крім економічного пакету, діють “кримські” санкції, які ЄС продовжив на рік 20 червня. Також введено індивідуальні санкції за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності України, і існує так званий “український список”, в якому значаться колишні високопоставлені українські чиновники часів екс-президента України Віктора Януковича, санкції для яких були застосовані за зловживання з державними фондами. Ці санкції також переглядаються щорічно. Востаннє рішення щодо “українського списку” було прийнято 4 березня цього року, і санкції було продовжено до 6 березня 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua