6 мільйонів євро виділить ЄС на впорядкування Хмельницького сміттєзвалища — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

6 мільйонів євро виділить ЄС на впорядкування Хмельницького сміттєзвалища

Казна та Політика
288
ЄС вкладе 6 млн євро у проект упорядкування сміттєзвалища в Хмельницькому, а також мобілізує інвестиції для забезпечення захисту тамтешніх підземних вод від забруднення.
Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.
У Хмельницькому муніципальне підприємство “Спецкомунтранс” щорічно збирає 92 тис. тонн сміття з понад 1500 місць по всьому місту, включаючи лікарні, школи, офіси, ресторани і будинки.
Ці відходи відвантажують на 10-гектарне звалище, яке розташоване на краю міста і якому вже 60 років. Це небезпека для навколишнього середовища через викиди газів і запахів та забруднення води.
ЄС покриє частину витрат проекту, поєднуючи гранти ЄС з кредитами та іншими видами фінансування від банків розвитку та приватних інвесторів.
“Ми скоротимо викиди двоокису вуглецю майже на мільйон тонн протягом всього проекту, а також парникові гази, такі як метан. На місцевому рівні ми покладемо край пожежам, які викидають токсичний дим”, – каже заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук.
Гончарук зазначає, що цей міський проект є першим у своєму роді в Україні.
“Крім того, будуть створені робочі місця для багатьох внутрішньо переміщених осіб зі східної частини України, що дозволить їм краще інтегруватися в місцеві громади”, – йдеться у повідомленні.

Довідка Finance.ua:

  • ЄС надає грант за Зовнішнім інвестиційним планом, який об’єднав більшість наявних інвестиційних програм Євросоюзу у країнах сусідства ЄС та тропічної Африки в рамках єдиного інструменту Європейського фонду сталого розвитку.
За матеріалами:
Європейська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас