6 мільйонів євро виділить ЄС на впорядкування Хмельницького сміттєзвалища


6 мільйонів євро виділить ЄС на впорядкування Хмельницького сміттєзвалища

ЄС вкладе 6 млн євро у проект упорядкування сміттєзвалища в Хмельницькому, а також мобілізує інвестиції для забезпечення захисту тамтешніх підземних вод від забруднення.

Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

У Хмельницькому муніципальне підприємство “Спецкомунтранс” щорічно збирає 92 тис. тонн сміття з понад 1500 місць по всьому місту, включаючи лікарні, школи, офіси, ресторани і будинки.

Ці відходи відвантажують на 10-гектарне звалище, яке розташоване на краю міста і якому вже 60 років. Це небезпека для навколишнього середовища через викиди газів і запахів та забруднення води.

ЄС покриє частину витрат проекту, поєднуючи гранти ЄС з кредитами та іншими видами фінансування від банків розвитку та приватних інвесторів.

“Ми скоротимо викиди двоокису вуглецю майже на мільйон тонн протягом всього проекту, а також парникові гази, такі як метан. На місцевому рівні ми покладемо край пожежам, які викидають токсичний дим”, – каже заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук.

Гончарук зазначає, що цей міський проект є першим у своєму роді в Україні.

“Крім того, будуть створені робочі місця для багатьох внутрішньо переміщених осіб зі східної частини України, що дозволить їм краще інтегруватися в місцеві громади”, – йдеться у повідомленні.

Довідка Finance.ua:

  • ЄС надає грант за Зовнішнім інвестиційним планом, який об’єднав більшість наявних інвестиційних програм Євросоюзу у країнах сусідства ЄС та тропічної Африки в рамках єдиного інструменту Європейського фонду сталого розвитку.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua