Рівень повернення на активи ФГВФО впав до 6%


Рівень повернення на активи ФГВФО впав до 6%

Рівень повернення на активи (співвідношення ціни продажу до балансової ціною активу) за два роки впав в 7 разів.

Про це повідомила заступник директора-розпорядника ФГВФО Светалана Рекрут у четвер під час круглого столу, організованого Фондом.

«6% – це нинішній кумулятивний рівень продажів Фонду. Він був 44% два роки тому, потім поступово знижувався, і зараз це 6%, і будемо відверті, ми очікуємо, що він буде знижуватися і надалі», – заявила Світлана Рекрут.

Ймовірно, рівень конверсії впаде ще вдвічі.

«Якщо рахувати повернення на активи тільки за рахунок продажів, то ми очікуємо, що він опуститься до 3%. Але якщо ми говоримо про рівень повернення на активи не тільки від продажу, але і від погашення, і від управління, то зараз він перебуває на рівні 8%, і я не думаю, що він буде знижуватися», – підкреслила Світлана Рекрут.

Але оскільки в Україні на торги виставляється заборгованість з відсотками, тоді як в іншому світі – тільки заборгованість, то 3% в перерахунку на міжнародну практику дають 5-6% повернення на активи.

Перший заступник голови Ради НБУ Тимофій Милованов навів досвід інших країн: найкращий досвід recovery rate у Індонезії, яка повернула 31,4%, Малайзії – 34%, Південна Корея – 29%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua