Експорт українського зерна через порти обвалився


Експорт українського зерна через порти обвалився

Експорт зернових культур через українські морські порти різко скоротився минулого тижня – з 772 тис. тонн тижнем раніше до 304 тис. тонн, свідчать попередні дані консалтингової компанії АПК-Інформ.

Протягом 22-28 червня експорт кукурудзи впав з 689 тис. тонн на попередньому тижні до 259 тис. тонн. Водночас поставки пшениці збільшилися з 31 тис. тонн до 39 тис. тонн, говориться в повідомленні. При цьому не уточнюється, чому обсяг експорту впав настільки сильно.

Найбільша частина українського експорту зерна минулого тижня прямувала в Алжир (65 тис. тонн), Великобританію (54 тис. тонн) і Німеччину (49 тис. тонн).

Лідером за обсягами перевалки основних зернових на експорт в маркетинговому році (МР), який тривав з 1 липня 2018 року по 30 червня 2019 року, став порт «Миколаїв» (12,4 млн. тонн). За ним слідують порти «Чорноморськ» (11,4 млн. тонн) і «Південний» (8,8 млн. тонн).

З початку 2018/2019 МР станом на 27 червня Україна експортувала 49,58 млн т продукції зернових і зернобобових культур, що збіглося з прогнозами Міністерства аграрної політики і продовольства на вказаний період. При цьому ця цифра – на 26,3% більша в порівнянні з показниками на аналогічну дату попереднього маркетингового року, говориться в даних відомства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua