Міжбанк: чому "топталися" на місці


Міжбанк: чому "топталися" на місці

Як і передбачалося в ранковому прогнозі – вівторок на валютному ринку пройшов дуже динамічно і без істотного просідання долара.

Відчувається, що зараз великих клієнтів і самі банки більше цікавить питання якісного та позитивного завершення звітного періоду, ніж разові операції і заробітки на міжбанку.

Великі імпортери були сьогодні помічені на торгах зі скупкою валюти у великих масштабах під оплату своїх контрактів і сказати, що вони надто вже торгувалися по курсу чи намагалися “притиснути” долар і євро – ми не можемо. Дуже мало часу у них залишається на закриття місяця і кварталу, щоб відчайдушно боротися за котирування.

Схожа ситуація і у експортерів. Після скасування норми обов’язкових продажів валютної виручки вони продають валюту тільки в межах необхідних обсягів фінансування поточних гривневих витрат на госпдіяльність і не готові особливо рухатися по курсу.

Окремо в цій історії зараз стоять НБУ і нерезиденти. Регулятор змушений викуповувати долар для поповнення ЗВР і тому він скуповує весь надлишок валюти на торгах, а нерезиденти, які купують українські ОВДП – продають валюту тільки в тих обсягах, які потрібні їм для цих операцій. Викуп долара Нацбанком призводить до підтримки курсу цієї валюти від просідання, а скидання долара іноземцями під аукціони Мінфіну по облігаціях “прив’язане” до результатів цих щотижневих аукціонів.

Класична ілюстрація цього розкладу сил на торгах і спостерігалася сьогодні на міжбанку.

Перебіг торгів:

На самому початку сесії пропозиція було незначно нижча від попиту і долар з ранкових котирувань 26,16/26,19 трохи зріс до 26,185/26,21 до 11 години. Після цього на торги вийшли вже всі основні як покупці, так і продавці і своїми операціями утримували долар в досить вузькому коридорі: 26,18/26,2050 до 12 години і на позначці 26,19/26,22 гривні майже до 14:00. НБУ викуповував долар в “анонімному” режимі через Matching, але особливо великих покупок зробити не зміг – ринок сам поглинав основні обсяги пропозиції. Після обіду котирування ще “поборсалися” в цьому коридорі, а завершилася сесія по долару на позначці 26,18/26,2050.

Головні події 25 червня на міжбанку:

1) Майже “топтання” курсу долара протягом дня – з ранкових 26,16/26,19 гривень до 26,18/26,2050 до моменту завершення сесії;

2) НБУ не виходив на торги в публічному форматі, але був помічений, за словами учасників торгів, у скуповуванні долара в “анонімному” режимі через Matching;

3) Довідковий курс НБУ на 12.00 зареєстрований на позначці 26,1874 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 26 червня встановлений на рівні 26,1910.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 26,19 / 26,22
євро – 29,82 / 29,85
російський рубль – 0,4174 / 0,4183

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар на цей час мала такі значення котирувань 1,1384 / 1,1386

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua