Міжбанк: проти гривні зіграють два важливі чинники


Міжбанк: проти гривні зіграють два важливі чинники

Понеділок на валютному ринку пройде досить активно – надто вже мало залишається робочих днів до кінця місяця і кваратала. Обсяг операцій на міжбанку за нашими розрахунками складе до 380-400 млн доларів при укладенні до 430-520 угод.

Проти гривні зіграють два дуже важливі фактори:

1) Початок періоду виплат основних відшкодувань ПДВ експортерам (ми прогнозуємо, що в цьому місяці це буде проходити з розтяжкою в часі в сумах не більше ніж 0,5 1,3 млрд гривень одноразово). Це буде стимулювати клієнтів-експортерів притримувати валюту і не поспішати з продажем до моменту отримання коштів від держави;

2) Зростання попиту на валюту з боку найбільших імпортерів. Їм треба закривати свої зовнішньоекономічні угоди до кінця місяця і квартала. Це буде призводити до періодичних ситуативних перекосів попиту і пропозиції на торгах і збільшення спекулятивної складової в перебігу сесій цих днів.

Підтримку нацвалюті надасть:

1) Поведінка готівкового ринку. Котирування в обмінниках знижуються, і цей сегмент став надійним постачальником “дешевої” валюти на міжбанк через операції з валютної позиції банків;

2) Наближення аукціону з розміщення ОВДП. Він відбудеться завтра, а розрахунки за облігації пройдуть в середу. Іноземці активно продаватимуть валюту, починаючи з сьогоднішнього дня, щоб скуповувати ці привабливі для них папери. Це збільшить пропозицію валюти на ринку;

3) Дефіцит гривні як у банків, так і у клієнтів. Коррахунки фінустанов знизилися на ранок 24 червня на 1,4 млрд гривень – до 57,4 млрд. Брак гривні “зв’язує руки” спекулянтам по розхитуванню курсу і змусить їх працювати тільки в форматі “в дві сторони”.

Ми прогнозуємо на сьогодні коридор по долару в межах 26,10-26,30 гривень з продовженням повної залежності курсу від дій і ситуативних завдань найбільших операторів.

Нацбанк постарається знову проводити викуп своїх «чергових» 20 млн доларів, використовуючи «анонімний» формат через Matching. При активному продажу долара нерезидентами під завтрашній аукціон з розміщення ОВДП – ця сума викупу валюти регулятором може зрости до 40-50 млн доларів.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,13 / 26,16
євро – 29,59 / 29,62
російський рубль – 0,4132 / 0,4142

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua