У Берліні заборонили підвищувати вартість оренди житла у найближчі п’ять років


У Берліні заборонили підвищувати вартість оренди житла у найближчі п’ять років

Сенат Берліна 18 червня ухвалив п’ятирічний мораторій на підвищення вартості оренди житла.

Про це повідомляє CityLab.

Рішення не поширюється на квартири у новобудовах та субсидоване державою житло. Але загалом торкнеться 1,5 мільйона з 1,9 орендованих квартир у Берліні.

Місто затверджуватиме нові договори про оренду, аби контролювати вартість винаймання помешкання. Мешканці, які вже винаймають квартири, можуть поскаржитися на зависоку вартість оренди.

Місто може дозволити підвищення орендної плати, якщо орендодавець зможе довести, що це є критично необхідним. Однак, якщо докази такої необхідності буде сфальшовано, штраф може сягнути до півмільйона євро.

Закон також регулюватиме поширену серед берлінських орендодавців практику, коли ті роблять ремонт і підвищують орендну плату. Відтепер слід отримувати дозвіл у міста, який підтвердить, що ремонт справді необхідний. Зокрема, дозволи на такі роботи, як реконструкція опалювальної системи, обіцяють видавати за полегшеною процедурою.

У будь-якому разі дозвіл на ремонт надаватимуть за умови, якщо підвищення оренди після цього не перевищить 0,50 євро за квадратний метр.

У Берліні вже діють доволі суворі норми, які захищають орендарів. Зокрема, визначено середні ціни на винаймання житла у кожному мікрорайоні. Орендодавець не може запросити ціну, яка перевищуватиме ці показники більш як на 10%.

Рішення ще повинно бути ратифіковане Сенатом у жовтні, але в разі підтвердження, мораторій діятиме ретроспективно з 18 червня.

85% берлінських квартир здаються в оренду. При цьому частка дрібних орендодавців, які здають щонайбільше кілька квартир, складає менш як 5%. Решта власників нерухомості – це великі компанії.

За офіційною статистикою, середня орендна плата у Берліні складає лише 6,72 євро за квадратний метр. Втім, ці цифри занижені, оскільки включають значну кількість квартир, що здаються довгий час за незмінною ставкою. У нових угодах платня принаймні вдвічі більша.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua