Міжбанк: очікуємо "спекотний день"


Міжбанк: очікуємо "спекотний день"

Середа на валютному ринку пройде досить активно і напружено. У клієнтів залишається досить мало робочих днів до кінця місяця і вони будуть прискорюватися в своїх виробничих завданнях, а також розрахунках через чергові триденні свята. Це збільшить статистику торгів і призведе до деякої знервованості на ринку, особливо в дні податкових розрахунків, отримання відшкодувань ПДВ і в останні робочі дні місяця.

Сьогодні теж досить складний день. На поведінку ринку впливатимуть такі фактори:

1) Буде проведено останній обов’язковий продаж відразу за кілька днів (після триденних вихідних і зарахування вчора валютних надходжень на рахунки експортерів). НБУ вчора скасував норму 30% продажів від надходжень валютної виручки і фактично з завтрашнього дня цей фактор вже не буде впливати на ринок. Але сьогодні це ще спрацює;

2) Результати аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. Тут досить цікава ситуація. З одного боку – загальний обсяг проданих паперів (7,9 млрд гривень в еквіваленті) досить великий, що позитивно впливає на ринок.

З іншого боку – більшість було продано в доларах і євро, а в гривні лише 1,9 млрд, що дуже мало з точки зору потреби нерезидентів у гривні для її купівлі. Іноземці в такому випадку вже не особливо будуть скидати валюту на торгах, щоб забезпечити сьогодні розрахунки за цими гривневими облігаціями. Тож тут значної підмоги для нацвалюти не буде;

3) Бюджетні операції клієнтів. Мабуть, найголовніший союзник для гривні сьогодні. Клієнтам треба розраховуватися по податках і вони будуть продавати валюту, щоб покрити свої зобов’язання перед державою. Це буде зміцнювати курс нацвалюти.

4) Поведінка готівкового ринку. Тут поки без змін. Своєї гри обмінки зараз не ведуть і продовжують залишатися «постачальником дешевої валюти» на міжбанк через операції банків по валютній позиції.

Ми прогнозуємо на середу обсяг операцій на міжбанку в межах до 440 млн доларів при укладенні до 630 угод і коридор по долару в межах 26,25-26,40 гривень.

Спекулянти знову працюватимуть «в дві сторони», але при найменших можливостях постараються зіграти “на пониження”. У НБУ буде можливість викуповувати долар на міжбанку в резерви, чим він і скористається.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,36 / 26,39
євро – 29,52 / 29,54
російський рубль – 0,4121 / 0,4126

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua