Перший комп'ютер продали за $159 тис.


Перший комп'ютер продали за $159 тис.

Роботу першого американського комерційного цифрового комп’ютера UNIVAC 1, розробленого інженерами Робертом Екертом і Джоном Мочлі, продемонстрували у Вашингтоні, США 14 червня 1951 року. Машина коштувала в різний час від $ 159 тис. до $ 500 тис.

Сам комп’ютер важив 13 т. Споживав 125 кВт електроенергії. Виконував 1905 тис. операцій за секунду. Потужніть процесора складала 2,25 МГц. Інформацію зчитував з металевої стрічки шириною 1,2 см і довжиною 400 метрів. Роздруковував інформацію спеціальний принтер UNIPRINT.

Того ж дня перший примірник комп’ютера за $ 159 тис. придбало Національне бюро перепису США.

Інвестиції та перший капітал дали змогу інженерам заснувати власну фірму з виготовлення комп’ютерів. Велику славу набув 5 екземпляр, придбаний Комісією з атомної енергії США. 4 листопада 1952 він спрогнозував перемогу на президентських виборах генерала Дуайта Ейзенхауера. Тоді цього ніхто не очікував.

Проте компанія не змогла довго протриматись на плаву. Її викупила корпорація Remington Rand, яка продовжувала фінансувати проект та встигла випустити ще 44 комп’ютера. Деякими з них користувались до 1970-го.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua