Венесуела вводить купюру номіналом 50 тисяч боліварів


Венесуела вводить купюру номіналом 50 тисяч боліварів

Венесуела введе відразу три нові банкноти номіналом в 10 тисяч, 20 тисяч і 50 тисяч боліварів на тлі гіперінфляції, яка ускладнила звичайні фінансові операції в розореній кризою країні.

Про це йдеться в оголошенні Центрального банку Венесуели, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Інфляція в Венесуелі з початку року перевищила 900%

«Центральний банк країни… почне поширювати нові банкноти номіналом в 10 000, 20 000 і 50 000, щоб зробити платежі більш ефективними і полегшувати ділові операції», – йдеться в повідомленні.

Через високу інфляцію в Венесуелі паперові гроші стали непотрібними. Споживачі, як правило, розплачуються за допомогою пластикових карток або електронних гаманців, попри ненадійні банківські системи в країні, а також більше віддають перевагу доларам США. Однак багато послуг, наприклад, проїзд у громадському транспорті або купівля палива, вимагають оплати готівкою.

Готівкові гроші у Венесуелі вже більше року є дефіцитом. Пенсіонери, яким за законом виплачуються пенсії готівкою, а також інші жителі країни змушені витрачати довгі години очікування в банках і банкоматах. Банки обмежують одноразове зняття готівки сумою, еквівалентною приблизно одному долару США, яка видається десятками банкнот, у той час як більшість постачальників послуг та товарів відмовляються приймати дрібні купюри.

Раніше купюрою з найвищим номіналом у Венесуелі були 500 боліварів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua