Міжбанк: лихоманка продовжилася


Міжбанк: лихоманка продовжилася

Як ми і попереджали в своєму ранковому прогнозі – в середу валютний ринок продовжив лихоманити, а у спекулянтів знову була можливість істотно заробити. Валютне ралі продовжилося.

З самого початку сесії на міжбанк вийшли нерезиденти. Вони поспішали, бо їм треба було розрахуватися сьогодні з Міністерством фінансів за куплені вчора на аукціоні гривневі ОВДП. Сума продажу гривневих облігацій 11 червня була значною (майже 6,5 млрд гривень) і дефіцит гривні відчувався з самого ранку.

Навіть те, що сьогодні погашалась і велика сума раніше проданих паперів (понад 5 млрд гривень) – не змогло з ранку повністю перекрити потребу в гривні.

Основна інтрига для учасників фондового, ресурсного та валютного ринку була в тому, яку частину власники облігацій минулих випусків пустять на нові покупки, а яку витратять на валюту для репатріації своїх минулих вкладень.

Оскільки сплачувати покупці нових паперів мали з ранку – пропозиція валюти істотно перевищувала попит в перші дві години сесії і долар почав просідати. Стартувавши з позначки 26,46/26,50 вже до 11 години долар впав до 26,36/26,40 гривень, а до полудня і вже до самого обіду – до 26,36/26,38.

Здавалося б все добре – гривня зміцнюється, пропозиція досить велика і день йде за сценарієм зміцнення позицій нацвалюти.

Але після обіду ситуація знову почала різко змінюватися. На 14:00 попит зріс за рахунок виходу покупців, які запізнилися (учасники ринку підозрюють, що у них з’явилася гривня від сьогоднішніх погашень ОВДП). Тиск на курс зріс і вже до 15-ї години долар зріс до 26,43/26,47 гривень. Спекулянти скористалися черговими перекосами ринку і знову зіграли “на підвищення”. Це їм вдалося. При браку валюти курс вже до 16 години дійшов до ранкової позначки в 26,46/26,50 гривень за долар і на цьому рівні сесія завершилася о 17:00.

НБУ не виходив у публічному форматі на міжбанк, але за спостереженнями деяких учасників міжбанку – викуповував валюту у нерезидентів в “тихому і анонімному” режимі. Коли ж на ринку в другій половині дня попит перевищив пропозицію – регулятор вважав за краще валюту не продавати, що і повернуло курс долара в стан зростання.

Обстановка на міжбанку залишилася досить нервовою і схильною до спекулятивних настроїв.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 26,43 / 26,47
євро – 29,92 / 29,96
російський рубль – 0,4079 / 0,4088

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар на цей час мала такі значення котирувань 1,1324 / 1,1325

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua