Міжбанк: курс злетів - що пішло не так на міжбанку


Міжбанк: курс злетів - що пішло не так на міжбанку

11 червня стало “чорним вівторком” для гривні на валютному ринку для рядових клієнтів і одночасно “джек-потом” для спекулянтів всіх мастей. Почалися справжнісінькі валютні ралі за всіма законами економічної драматургії.

З сумом можемо сказати, що наш ранковий прогноз про швидке настання цінового дна по курсу долара і майбутній розворот ринку зі зниження котирувань в бік їх швидкого зростання виявився більш ніж пророчим. А масштаби розвороту котирувань навіть більші від очікуваних.

Тепер по порядку:

З самого початку сесії нічого не віщувало небезпеки для нацвалюти. Долар очікувано почав просідати. Причому з вчорашнього рівня закриття в 26,305/26,325 – сьогодні торги стартували одразу з нижчого рівня в 26,21/26,24 гривень. Пропозиція перевищувала попит і це вселяло оптимізм всім прихильникам подальшого зміцнення гривні.

До 11 години курс просів до 26,19/26,21 гривень і тут почалося найцікавіше. Кілька великих гравців мабуть очікували на мінімальні котирування і мабуть вирішивши, що їх час настав – фактично одночасно почали скуповувати валюту, чим буквально підірвали ринок. Менш ніж за 30 хвилин ситуація на торгах кардинально змінилася – пропозицію практично повністю було зметено цим валом скупки валюти і вже до 12 години долар злетів до 26,39/26,43 гривень.

Браком валюти негайно скористалися спекулянти і почали стрімко піднімати свої цінники. В результаті до обіду долар вже міцно закріпився на позначці в 26,39/26,42, а багато ранкових продавців буквально “ридали” від своєї поспішності в укладанні угод на самому початку дня.

Але це була ще не межа. Після 14 години курс ненадовго знизився до 26,375/26,405 гривень за долар, але вже до кінця сесії спекулянти почали другий наступ на гривню. На одиничних угодах вони провели наступну атаку на нацвалюту і практично не зустрічаючи опору – задрали котирування долара до рівня в 26,46/26,49 до кінця дня.

НБУ не виходив у публічному форматі на міжбанк і таким чином, не підтримав гривню, хоча і купив за останні кілька робочих днів понад 170 млн доларів і мав можливості пришлушити зростання котирувань ще на самому початку. Але мабуть зараз у регулятора основне завдання – накопичення резервів і витрачати дефіцитну валюту на гасіння спекулятивних пожеж йому не з руки.

Обстановка на міжбанку у вівторок виявилася не на користь гривні, з істотною спекулятивною складовою і залишилася нервовою до самого завершення сесії. А зростання курсу з довідкового (на 12:00) 26,2473 гривень за долар до офіційного НБУ на 12 червня 26,2989 (тобто зафіксованого на вечір 11-го числа) говорить про те, що тенденції до подорожчання долара виявилися досить суттєвими.

Якщо так піде і далі – Нацбанку доведеться активно втручатися в процес, бо зростання за день долара на 25 копійок (якщо такі темпи стануть щоденними) просто поховає всі розрахунки НБУ на заплановані на 2019 рік показники інфляції.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 26,40 / 26,43
євро – 29,81 / 29,85
російський рубль – 0,4085 / 0,4094

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар на цей час мала такі значення котирувань 1,1314 / 1,1316

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua