Соціалку в Україні віддадуть у приватні руки


Соціалку в Україні віддадуть у приватні руки

Міністерство соціальної політики змушене констатувати, що місцеві органи влади занадто повільно реалізують запущену ще в 2013 році програму соціального замовлення, в рамках якої останні отримали право залучати для надання соцпослуг українцям приватні компанії та ФОП.

Так, у 2017 році лише 8 областей провели відповідні закупівлі на суму всього близько 2,5 млн. грн. А за рік до того процедуру пройшли в 4-х регіонах України всього на 800 тис. грн.

З огляду на цей факт, а також зміни, які депутати внесли в закон «Про соціальні послуги» на початку цього року, чиновники розробили і оприлюднили 10 червня на офіційному сайті проект урядової постанови, який встановлює новий порядок залучення приватників до надання соцпослуг населенню за бюджетні кошти.

Зокрема, він запускає механізм компенсації витрат, які несуть компанії-постачальники, з держбюджету. Вибирати останні місцева влада має на відкритих конкурсах, попередньо опублікувавши деталі замовлення, включаючи тип послуги, термін її надання та кількість одержувачів.

А щоб не відбити охоту у потенційних підрядників, уряд має намір внести зміни до іншої своєї постанови, і дозволити місцевій владі оплачувати постачальникам до 50% вартості послуг, що надаються авансом, а не за фактом їх надання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua