"Укренерго" назвало ризики запуску ринку електроенергії з 1 липня


"Укренерго" назвало ризики запуску ринку електроенергії з 1 липня

ДП “Укренерго” попередило Верховну Раду і Кабінет міністрів про можливість маніпуляцій з боку гравців ринку, є ризик неконтрольованого зростання ціни електроенергії через високу концентрацію ринкової влади учасників ринку в разі запуску вільного ринку енергії з 1 липня.

Про це йдеться в листі за підписом керівника “Укренерго” Всеволода Ковальчука та голови наглядової ради держпідприємства Шевки Аджунера, який опублікував нардеп Сергій Лещенко.

“Укренерго” пов’язує ризик зростання ціни електроенергії з високою концентрацією ринкової влади: “Більше 75% всієї електроенергії припадає на двох учасників ринку – ДП “НАЕК “Енергоатом” і групу компаній ДТЕК”. Ключовою загрозою зазначено питання створення та нарощування заборгованості після запуску роздрібного сегменту нового ринку з 1 січня 2019 року. Постачальник “останньої надії” ДПЗД “Укрінтеренерго” вже накопичив 700 млн грн заборгованості за 4 місяці роботи.

“Укренерго” також стурбоване якістю даних комерційного обліку електроенергії. Оператори систем розподілу (обленерго) мали б здійснювати його на щоденній основі відповідно до п. 68 ст. 7 Закону “Про ринок електричної енергії”. Однак поки цього не відбувається.

“Коректний розмір небалансу постачальника може бути розрахований лише через 90 днів, в зв’язку з технологічною неготовністю операторів систем розподілу. Наприклад, досі відбувається коригування ДП “Енергоринок” даних обліку за січень 2019 року.

Відповідно є істотний ризик того, що постачальники збанкрутують до того, як будуть отримані дані комерційного обліку. На сьогоднішній день обсяг таких некоректно розрахованих небалансів може становити 200 млн грн щодня”, – повідомляє “Укренерго”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua