Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

Минулого тижня курс долара до гривні помітно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 1,0-2,8%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,85 грн до 26,60 грн (-1,0%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрдилінг», за цей же час знизилися з 27,06/27,10 до 26,31/26,33 (-2,8%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 26,66/27,01 до 26,31/26,60 (-1,3% / – 1,5%). При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею скоротився з 1,3% до 1,1% за рахунок більш швидкого зниження курсу продажу в порівнянні з купівлею, що свідчить про поступову стабілізацію ситуації на ринку готівкової валюти.

Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, з середини лютого долар коливається в діапазоні 26,1-27,3 грн., що свідчить про рівновагу курсу в цих межах. При цьому він здійснює регулярні коливання від верхньої межі цього коридору до нижньої, і навпаки.

“Причому, для руху валюти вгору або вниз в зазначених межах серйозних макроекономічних причин не потрібно, достатньо досить випадкових, короткострокових і спекулятивних чинників. А стійкість цього діапазону пояснюється тим, що біля його нижньої межі НБУ починає купувати валюту, а біля верхньої, навпаки, продавати”, – пояснює Іосуб.

За прогнозами експерта, якщо говорити про перспективи долара до кінця місяця, він продовжить коливатися в нинішніх рамках, хоча ймовірним є зміщення нижньої межі коридору нижче 26,1, приблизно до 26,0 грн, потім можливе знову зростання до 27 або трохи вище.

“Ближче до кінця літа подальшу динаміку гривні визначать іноземні спекулянти, що вклалися в гривневі ОВДП. Зміцнення, або, навпаки, девальвація гривні буде залежати від того, як вони себе поведуть при погашенні облігацій. Чи захочуть реінвестувати отримані гроші в нові випуски облігацій, або вирішать купити валюту і репатріювати свої капітали. Багато в чому це залежатиме від найближчих політичних кроків нового керівництва країни. Ну а цього тижня варто очікувати зниження долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,1 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,0/26,3 грн”, – прогнозує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua