ПриватБанк судиться з Росією через Крим (сума втрат)


ПриватБанк судиться з Росією через Крим (сума втрат)

Окупація Криму, яка триває вже п’ять років, призвела до втрати українським державним ПриватБанком 9 млрд доларів.

Про це заявила заступник голови правління банку Галина Пахачук.

“Позов [в інвестиційний арбітраж в Гаагу] подано на суму понад 1 млрд доларів. Але, якщо в цілому оцінити втрати, то я вважаю, що банк втратив понад 9 млрд доларів – це валютна позиція, це кредити”, – заявила Пахачук.

Вона нагадала, що банк вже виграв справу по суті в інвестиційному арбітражі проти Росії: в лютому 2019 року винесено проміжне рішення, і процес підійшов до завершення і оцінки економічних збитків, які були завдані Росією.

Серед інших проблем Пахачук назвала борг компаній, ймовірно, підконтрольних колишнім власникам банку, який досяг 240 млрд грн в гривневому еквіваленті, з яких 212 млрд грн підтверджені аудиторським висновком. Коментуючи вплив останніх судових рішень, ухвалених на користь екс-власників банку, Пахачук зазначила, що “цей інформаційний фон мав певне значення в квітні і травні”.

“На “судовий” інформаційний фон реагували далеко не всі – за ці два місяці був відтік ресурсів, в основному в іноземній валюті. Клієнти, які тримали валюту для заощадження, першими реагують на можливі коливання валютного ринку і переводять свої активи з банку в сейф. За два місяці ці клієнти забрали з банку близько 137 млн ​​доларів і 27 млн ​​євро”, – сказала Пахачук.

Довідка Finance.ua

  • 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва постановив, що процедура виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави порушувала норми чинного законодавства.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua