На європейських ринках ціна на газ впала на 20%


На європейських ринках ціна на газ впала на 20%

Минулого тижня на європейських ринках істотно впала ціна на газ. Про це йдеться в повідомленні Української енергетичної біржі.

“На голландському TTF ціни з поставкою в вихідні дні 1-2 червня встановилися на рівні 10 євро за мегават, що є найнижчим значенням з 2016 року. Загальне зниження спотових цін TTF з 29 травня склало близько 20%. Цю тенденцію підхопили всі ключові європейські хаби, як на спотовому, так і на ф’ючерсному ринку”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Західній Європі ціни в четвер, 30 травня, знизилися через зростання середньодобових температур і високу потужність вітру, в результаті чого зростання потужності вітроенергетики зменшило попит на газ для газових електростанцій.

Все це відбувається на тлі заповнених сховищ і стабільно високого надходження американського скрапленого газу.

“У 2019-му ми спостерігаємо аномальне зниження ціни газу. Наприклад, в жовтні минулого року котирування європейських хабів досягали 30 євро за мегават, зараз – утричі менше. Європа – це класичний приклад висококонкурентного ринку, де ціна швидко реагує на будь-які зміни попиту або пропозиції”, – коментує член Біржового комітету Інна Щербина.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua