Курс гривні впав на 1% за місяць — НБУ


Курс гривні впав на 1% за місяць — НБУ

Протягом травня 2019 року курс національної валюти України відносно долара та євро впав на 1%. Причиною цього стало загострення торговельної війни між США та Китаєм, а також зростання політичної невизначеності в Україні.

Про це йдеться у макроекономічному огляді Національного банку України за травень 2019 року.

«На валютному ринку впродовж більшої частини травня гривня помірно зміцнювалася завдяки значній пропозиції іноземної валюти. Однак на тлі погіршення зовнішніх фінансових умов для країн, ринки яких розвиваються, а також посилення невизначеності в Україні, наприкінці місяця гривня перебувала під девальваційним тиском», — йдеться у звіті НБУ.

У Нацбанку зазначають, що несприятливі зовнішні фінансові умови пов’язані передусім із загостренням торговельних відносин між двома найбільшими економіками світу, яке найбільше впливає на економіки країн, що розвиваються.

«Ключовою подією травня 2019 року стала ескалація торговельного конфлікту між США та Китаєм. Це суттєво вплинуло на світові фінансові та товарні ринки, хоча кон‘юнктуру останніх значною мірою визначали фактори пропозиції», — додають у Нацбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua