Дефіцит зведеного платіжного балансу України в квітні-2019 склав $45 млн


Дефіцит зведеного платіжного балансу України в квітні-2019 склав $45 млн

Зведений платіжний баланс України в квітні 2019 року було зведено з дефіцитом $45 млн, тоді як у березні його профіцит склав $652 млн.

Відповідно до публікації Національного банку України (НБУ) на сайті, імпорт товарів у квітні зростав вищими темпами, ніж їх експорт – 14,4% і 2,3% відповідно, на відміну від березня, коли експорт товарів зріс на 7,5%, а їх імпорт – на 5,8%.

Поточний рахунок платіжного балансу в квітні був майже збалансованим і склав “мінус” $8 млн, або 0,1% від ВВП.

За чотири місяці 2019 року дефіцит поточного рахунку склав $388 млн, або 1% від ВВП.

Позитивне сальдо первинних доходів у квітні склало $471 млн.

Чисте запозичення від зовнішнього світу (сумарне сальдо поточного рахунку і рахунку операцій з капіталом) в квітні склало $7 млн. Всього за чотири місяці 2019 року чисте запозичення від зовнішнього світу склало $398 млн.

Фінансовий рахунок в квітні 2019 року був практично збалансованим: відтік склав всього $38 млн. Приплив коштів у державний сектор компенсувався відтоком коштів у приватному секторі. Загалом за січень – квітень 2019 року чистий приплив коштів по фінансовому рахунку склав $682 млн.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій в квітні склав $290 млн. У реальний сектор було спрямовано 81% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій. За чотири місяці цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій склав $1,1 млрд. Станом на 1 травня 2019 року обсяг міжнародних резервів становив $20,5 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3,4 місяця.

Чисте збільшення зовнішньої позиції банківської системи за операціями з портфельними та іншими інвестиціями склало $684 млн і було зумовлено погашенням євробондів на суму $383 млн, а також зростанням активів за статтею “валюта і депозити” на $283 млн.

Чисте збільшення зовнішньої позиції реального сектору (без урахування прямих іноземних інвестицій) склало $288 млн і було зумовлено дією таких різноспрямованих факторів: збільшення чистої зовнішньої заборгованості за торговими кредитами на $210 млн; збільшенням обсягів готівкової валюти поза банками на $504 млн.

За січень – квітень 2019 року обсяги готівкової валюти поза банками збільшилися на $1,2 млрд.

Чистий відтік за операціями приватного сектора в квітні 2019 року склав $643 млн, тоді як у квітні-2018 приплив становив $252 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua