Портова галузь України залучить в найближчі кілька років мільярд доларів інвестицій, - Омелян


Портова галузь України залучить в найближчі кілька років мільярд доларів інвестицій, - Омелян

Загальний дохід, сформований ринком послуг у морських портах України, за даними останньої звітності, становив щонайменше 1,7 млрд доларів США, що дорівнює 2 % внутрішнього валового продукту країни.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє урядовий портал.

“У 2019 році Адміністрація морських портів України планує завершити виконання власних зобов’язань за п’ятьма великими інфраструктурними проектами у п’яти портах. Загальна сума інвестицій АМПУ та бізнесу за весь період їх реалізації має скласти понад 16 млрд грн. Понад 3,5 млрд грн інвестовано АМПУ у розвиток портової інфраструктури: з 2015 року інвестиції збільшилися у 3,3 раза. Понад 100 млн доларів інвестовано АМПУ в розвиток портів за 2 останні роки. Без малого мільярд доларів – $ 926,65 млн – саме стільки портова галузь України залучить в найближчі кілька років. Найбільша частка цієї суми – проекти державно-приватного партнерства. 30 проектів на більш як один мільярд доларів. Саме стільки сьогодні налічує Інвестиційний портфель АМПУ і бізнесу в портах”, – повідомляє міністр.

Міністр запевнив, що Міністерство і надалі продовжуватиме розвиток портової галузі України.

«Наша мета – щоб українські порти не конкурували між собою, а конкурували з європейськими та світовими портами. Це досяжно. Інвестори розуміють, що інфраструктурні проекти тривають десять, двадцять років, за цей час змінюється багато президентів та урядів, але якщо сьогодні уряд спільно з парламентом і президентом запровадить прозору і ефективну модель співпраці держави і бізнесу, такі проекти точно будуть успішні», – підсумував Володимир Омелян.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua