ЄС готовий дати Україні 500 млн: названо умову


ЄС готовий дати Україні 500 млн: названо умову

Європейський союз пропонує Україні продовжити програму макрофінансової допомоги, через яку Україна може отримати 500 млн євро довгострокової дешевої позики.

Про це розповів Крістіан Данієльсон, гендиректор директорату NEAR Єврокомісії, на зустрічі з журналістами в Києві.

“Ми обговорили питання макрофінансової допомоги ЄС, яка в останні роки була історією успіху у відносинах України і ЄС. Ми обговорили кроки, необхідні для того, щоб виділити другий транш цієї допомоги”, – заявив представник Єврокомісії.

Данієльсон не уточнив, з ким саме обговорювалося це питання.

Представник ЄК нагадав, що можливість виділення макрофінансової допомоги залежить від наявності та виконання програми МВФ в Україні, а також наголосив на кількох умовах, зафіксованих в договорі України з ЄС з макрофіну, які залишаються невиконаними.

“Важливими умовами є ухвалення закону про протидію відмиванню грошей, про авторизованих економічних операторів, ухвалення середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації”, – заявив він.

“Також умовою є реально діюча та ефективна система перевірки електронних декларацій і початок імплементації закону про ринок електроенергії”, – підкреслив Данієльсон.

Необхідно зауважити, що система перевірки електронних декларацій є давньою вимогою з боку ЄС, Україна тривалий час не виконує її, незважаючи на власні багаторазові обіцянки.

Данієльсон також підкреслив, що за підсумками переговорів, проведених в Києві, ЄС не очікує виконання цих вимог до парламентських виборів, проте з боку ЄС затримки немає, питання тільки в готовності України виконати вимоги.

Європейська рада в червні 2018 року остаточно затвердила четверту програму макрофінансової допомоги для України в обсязі 1 млрд євро.

У грудні Єврокомісія надала Україні перший транш макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро у вигляді позики під процентну ставку 1,25% річних з погашенням в квітні 2033 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua