У Казахстані заборонили створювати нові держкомпанії


У Казахстані заборонили створювати нові держкомпанії

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив мораторій на створення нових державних компаній в економіці. За його словами, зниження частки держави на ринку дасть поштовх для приватних інвестицій і розширення малого і середнього бізнесу.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

До 2025 року чиновники повинні будуть довести частку малого і середнього бізнесу (МСБ) в економіці до 35-40% (в 2018-му частка становила 27,9%).

«Ми повинні чітко визначитися з межами держави в економіці. У складні часи держава завжди брала на себе тягар підтримки економічного зростання. Не можна забувати, що системна конкурентоспроможність економіки формується за рахунок приватного бізнесу. Саме тому було поставлено завдання довести частку держави в економіці до стандартів країн ОЕСР (Організація європейського співробітництва та розвитку – ред.)», – зазначив голова Казахстану.

Провести ревізію всіх дозволених видів діяльності для держкомпаній і внести пропозиції щодо їх скорочення уряд повинен буде до 1 вересня. За його словами, в першу чергу, великий потенціал для розвитку бізнесу відкриває практика сімейного підприємництва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua