Над Україною пролетіли 60 супутників Ілона Маска (відео)


Над Україною пролетіли 60 супутників Ілона Маска (відео)

В ніч з суботи на неділю, 26 травня, над Україною пролетіли 60 супутників засновника SpaceX Ілона Маска, які були запущені в космос для глобального інтернет-проекту.

Фахівці вказали навіть час їх появи над Києвом, Харковом і Львовом. Київ – 22:09, 23:45, 1:23, 4:15; Харків – 22:03, 23:40, 1:17, 2:54, 4:31; Львів – 22:02, 23:38, 1:15, 2:52, 4:29.

Компанія SpaceX запустила на орбіту Землі супутники 23 травня. Кожен з них буде летіти навколо планети на відстані 550 км від поверхні.

Ці супутники зможуть забезпечити інтернет-зв’язок на території всієї земної кулі за допомогою сонячної енергії. Компанія збирається до цих супутників додати незабаром і інші, в планах запустити в космос тисячі таких супутників.

Раніше засновник і глава SpaceX Ілон Маск опублікував у своєму мікроблозі фотографії супутників Starlink, щільно складених разом і прикритих однією з двох половин носового обтічника Falcon 9. На зображенні видно, що супутники займають практично весь доступний простір, а для порівняння Маск навів фотографію свого автомобіля Tesla Roadster, який торік був запущений в космос за допомогою ракети Falcon Heavy.

При цьому бізнесмен зазначив, що в цій місії багато що може піти не за планом, а для мінімального покриття поверхні Землі сигналом системи Starlink потрібно запустити ще 360 супутників. Для середнього покриття SpaceX потрібно вивести на орбіту загалом 780 апаратів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua