Кожен американець втратить понад $800 на рік через зростання мит на китайські товари


Кожен американець втратить понад $800 на рік через зростання мит на китайські товари

Через останній раунд підвищення мит на товари з Китаю буде коштувати кожному американцеві в середньому 831 долар на рік.

Про це йдеться в огляді Федерального резервного банку Нью-Йорка.

Середній американець буде втрачати 211 доларів на рік через підвищення цін і ще 620 доларів – в результаті зниження продуктивності в економіці, вважають експерти банку.

Збільшення мит на продукцію китайських виробників підвищить ціни як для імпортерів, так і для споживачів. Крім того, американська економіка зазнає втрат в результаті того, що компанії США будуть змушені нарощувати купівлю товарів за межами Китаю за вищими цінами.

Як очікується, зростання мит прискорить перехід американських компаній до постачальників за межами Китаю.

“Підвищення мит, ймовірно, створить великі економічні викривлення і зменшить доходи США від митних зборів, – заявили в ФРБ. – Підйом тарифів до дуже високих рівнів може призвести до скорочення доходів від митних зборів, оскільки імпортери просто припинять купувати товари в країні, яку зачепить підвищення мит, і будуть шукати можливості на інших ринках”.

Підвищення мит на імпорт в США китайських товарів на суму $200 млрд на рік набуло чинності 10 травня. Тепер китайські товари будуть обкладатися митами за ставкою 25%, а не 10%. Зі свого боку, Мінфін Китаю оголосив про намір підвищити імпортні мита на низку американських товарів загальною вартістю $60 млрд. Зміни набудуть чинності з 1 червня.

Експерти попереджають, що торгове протистояння Китаю і США може бути затяжним і призвести до глобальних наслідків. Водночас, позитивний сценарій передбачає, що лідери США і Китаю Дональд Трамп і Сі Цзіньпін зможуть зупинити ескалацію торгової війни, якщо проведуть особисту зустріч в ході саміту “Великої двадцятки” в Японії в червні і знімуть решту суперечностей щодо торговельної угоди.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua