Фермерам компенсують відсотки за аграрними кредитами до кінця травня - МінАПК


Фермерам компенсують відсотки за аграрними кредитами до кінця травня - МінАПК

До кінця місяця українські фермери отримають часткове відшкодування відсоткових ставок за залученими банківськими кредитами.

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

Кошти будуть спрямовані в рамках дії бюджетної програми “Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”. МінАПК затвердило паспорт бюджетної програми 18 лютого цього року, розподіл бюджетних призначень – 1 березня 2019 року.

“Сьогодні в областях створені та активно працюють конкурсні комісії з визначення переліку позичальників для надання фінансової підтримки за залученими кредитами, до яких подано заявки від 281 підприємства, з яких конкурсною комісією ухвалено рішення про надання часткової компенсації за кредитами 174 позичальникам на суму 61,8 млн грн (48,6% від передбаченого обсягу коштів за програмою). станом на 20 травня в Мінагрополітики подано реєстри з областей за січень-травень поточного року на суму 19,8 млн гривень”, – уточнили в МінАПК, додавши, що кошти будуть спрямовані в області до кінця поточного місяця.

Нагадаємо, в аграрний сектор України має виділятися не менше 1% від ВВП країни. Втім, за словами експертів, цієї суми катастрофічно не вистачає для ефективної конкуренції на міжнародних ринках з європейськими фермерами, які отримують мільйони євро субсидій від своїх держав.

Зараз в Україні серед тваринників серйозні досягнення продемонстрував лише сектор птахівництва. З 2014 по 2018 роки вітчизняні виробники курятини наростили експорт продукту на 5106,7% – це найвищий показник у світі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua