Грузинський ларі побив історичний антирекорд


Грузинський ларі побив історичний антирекорд

Офіційний курс грузинського ларі відносно долара США продовжує падати. З початку цього року він знецінився на 4%, в тому числі з початку травня – на 2,8%, за останню добу впав ще на 0,2%, і на 24 травня встановлено Національним банком країни на черговому історичному мінімумі – 2,7799 ларі/$1.

Наразі найнижчий курс національної валюти до американського долара був зафіксований 23 грудня 2016 року у рівні 2,7710 ларі, а в наступні два роки він не падав нижче 2,7674 ларі і 2,7656 ларі відповідно.

Курс долара відносно ларі вже перевищує рубіж, закладений у держбюджет Грузії на 2019 рік на рівні 2,66 ларі/$1.

При цьому в комерційних банках і пунктах обміну валюти курс купівлі-продажу долара в четвер досягає 2,79-2,81 ларі/$1, що прямо позначається на зростанні споживчих цін.

Тим часом влада не бачить підстав для паніки. Як заявив журналістам міністр фінансів Грузії Іване Мачаваріані, є лише тимчасове падіння ларі, що нормальне явище для плаваючого обмінного курсу, що дії в країні. За його словами, періоди короткострокових коливань існували і завжди будуть існувати, особливо в країнах, що розвиваються і з малою економікою.

“Ліками від цього є саме дедоларизація, правильна макроекономічна і фіскальна політика, яку ми проводимо, і так будемо продовжувати”, – заявив глава Мінфіну.

Довідка Finance.ua:

  • Грузинську національну валюту було введено в обіг 2 жовтня 1995 з курсом 1,3 ларі/$1.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua