Власників квартир в багатоповерхівках Києва звільнили від податку на землю


Власників квартир в багатоповерхівках Києва звільнили від податку на землю

Депутати Київської міської ради виключили власників квартир в багатоповерхових будинках зі списку платників земельного податку. Відповідне рішення підтримали 83 депутати.

Про це повідомили в прес-службі КМДА.

На думку депутатів, це рішення усуне юридичну невизначеність і зніме соціальну напруженість серед мешканців столиці.

У Київраді також вважають, що торішнє рішення, що зобов’язує мешканців багатоквартирних будинків платити земельний податок на неоформлені ділянки в розмірі 3% нормативно-грошової оцінки, повинно було стимулювати киян робити правовстановлюючі документи на право користування ділянкою.

Однак, як зазначається в повідомленні, українським законодавством досі не визначений механізм передачі земель у власність або постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку. Тому оформити ділянку сьогодні неможливо.

«Таким чином, люди залишилися заручниками ситуації. З одного боку, земля не передана ЖБК та ОСББ у власність або користування, тому що немає законодавчого механізму. А з іншого, відповідно до нашого положення, вони повинні платити 3% нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Тому сьогодні вкрай важливо врегулювати ситуацію і зняти соціальну напругу», – заявив ініціатор рішення Ігор Опадчій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua